Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wildstein: Rządzący Polską opowiadali, że żyjemy w bezpiecznym świecie. To rozmijanie się z rzeczywistością

mk 9:06 4 września 2014
telewizja republika
– Jeszcze parę lat temu polscy rządzący opowiadali, że żyjemy w bezpiecznym świecie – mówił w programie „Chłodnym okiem” Bronisław Wildstein. Redaktor naczelny Telewizji Republika podkreślał, że „to kolejny raz pokazuje, jak bardzo zapewnienia rządzących rozmijały się z rzeczywistością”.

– Powinniśmy brać przykład z Finów, bo oni cały czas przygotowują się do inwazji rosyjskiej – stwierdził Bronisław Wildstein. Zdaniem red. nacz. TV Republika „wygląda na to, że Finowie mają na sobie gen rusofobii, tak jak wszystkie państwa, które przeżyły bliskie kontakty z Rosja”.

– Kaukaz, Naddniestrze i to, co się dzieje na Ukrainie, wszystko pokazuje imperialne cele Rosji. Bez Ukrainy Rosja nie odbuduje imperium – podkreślał Wildstein.

W tym kontekście Bronisław Wildstein zauważył, że jeszcze parę lat temu polscy rządzący opowiadali, że żyjemy w bezpiecznym świecie, w bezpiecznym miejscu na mapie. – Dlatego też nie potrzebna jest samodzielna polityka zagraniczna. To kolejny raz pokazuje, jak bardzo zapewnienia rządzących rozmijały się z rzeczywistością – zauważył Wildstein. – Trzeba było być dalece krótkowzrocznym, aby uwierzyć w ideę końca historii – uzupełniał redaktor naczelny Telewizji Republika.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze