Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiemy, kiedy PiS ogłosi listy kandydatów na wybory parlamentarne

M.N. 12:43 15 sierpnia 2019
Gazeta Polska
W piątek około południa odbędzie się konferencja prasowa, na której przedstawimy kompletne listy kandydatów na jesienne wybory do Sejmu i Senatu - zapowiedział Sobolewski.

W połowie lipca PiS przedstawiło "jedynki" na najbliższe wybory. Liderami list wyborczych tej partii będą m.in.: Jarosław Kaczyński - w Warszawie i premier Mateusz Morawiecki - w Katowicach. W okręgu podwarszawskim "jedynką" został szef MON Mariusz Błaszczak, wicepremier Jacek Sasin w Chełmie, wicepremier i szef resortu kultury Piotr Gliński w Łodzi, a szef KPRM Michał Dworczyk w Wałbrzychu. 

 Sobolewski pytany, jakie nazwiska znalazły się na tych listach odparł, że większość kandydatów, to dotychczasowi parlamentarzyści. - Są też samorządowcy - radni sejmikowi, powiatowi, burmistrzowie, a także wójtowie - dodał.

W miniony wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o zarządzeniu wyborów w niedzielę, 13 października. W ubiegły piątek postanowienie opublikowano w Dzienniku Ustaw, co oznacza, że formalnie ruszyła kampania wyborcza. 

Źródło: centrumprasowepap.pl, IAR, media

Wczytuję ocenę...
TAGI: PiS, listy


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze