Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielu zabitych i rannych oraz ogromne zniszczenia po przejściu tajfunu

PR 9:25 17 września 2018
zrzut ekranu: youtube/FOBOS PLANET
Co najmniej 65 ofiar śmiertelnych odnotowały do poniedziałku władze na Filipinach oraz w Państwie Środka, w których w ostatnich dniach pojawił się tajfun Mangkhut. Obfite opady deszczu i silne wiatry mają utrzymać się na południu Chin do wtorku.

Na Filipinach według stanu na godz. 12 w poniedziałek czasu miejscowego, było 65 zabitych i 64 rannych, a 43 osoby uznawano się za zaginione. Kolejne cztery ofiary śmiertelne odnotowano w prowincji Guangong na południu Chin. 

Wiele z zaginionych osób na Filipinach to górnicy i ich rodziny z prowincji Benguet na wyspie Luzon, ok. 200 km na północ od Manili, gdzie na ich schron na skutek przejścia tajfunu osunęła się ziemia. W poniedziałek kontynuowano tam poszukiwania osób uwięzionych pod zwałami ziemi. Prace te były utrudnione, bo mokra ziemia ograniczała wykorzystanie ciężkiego sprzętu. 

W poniedziałek Mangkhut, który w nocy z piątku na sobotę pojawił się na Filipinami, a w niedzielę uderzył w południowe Chiny, wraz z posuwaniem się w głąb chińskiego interioru osłabł z tajfunu do burzy tropikalnej, nadal jednak dawał się we znaki mieszkańcom południowych prowincji Guangdong, Guangxi i Hainan. 

Wstępny bilans strat na Luzonie wskazuje m.in. na zerwane dachy, zdewastowane uprawy rolne, zniszczony terminal lotniczy w mieście Tuguegarao oraz wywołane ulewami lokalne podtopienia.


Mangkhut to jeden z najsilniejszych tajfunów, jakie w ostatnich latach dewastował Filipiny. W listopadzie 2013 roku tajfun Haiyan spowodował śmierć ponad 6 tysięcy ludzi, a ponad 4 mln pozbawił dachu nad głową.

 

 

 


Źródło: IAR, Media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze