Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielki powrót Kubicy do Formuły 1!

kos 16:42 16 stycznia 2018
motorsport.com
Williams ogłosił swój skład na sezon 2018. Potwierdziły się spekulacje mediów – duet wyścigowy stworzą Lance Stroll i Siergiej Sirotkin. Robert Kubica będzie kierowcą rezerwowym.

Przypominamy, że w 2006 r. Robert Kubica jako pierwszy Polak w historii rozpoczynał karierę w najszybszej formule jako rezerwowy w składzie BMW Sauber. Już po kilku miesiącach zastąpił Jacquesa Villeneuve'a w roli kierowcy wyścigowego.

To powrót Kubicy do Formuły 1 po siedmiu latach przerwy spowodowanej wypadkiem w trakcie rajdu Ronde di Andora we Włoszech. Polski kierowca doznał wielomiejscowych złamań prawej ręki i nogi oraz uszkodzenia kości dłoni. Został zoperowany przez prof. Mario Igora Rossello. Lekarze musieli zatamować krwotok, a następnie złożyli kości w uszkodzonej ręce i nodze. Operacja trwała siedem godzin.

Polak przeszedł długą drogę by wrócić do Formuły 1, jeżdżąc między innymi w rajdach WRC.

- Mój główny cel pozostaje taki sam i są nim ponowne starty w Formule 1. Ten krok jest bardzo ważny w tym kierunku. Nie mogę się doczekać się początku sezonu – ocenił dzisiejszą informację Robert Kubica.

 

Źródło: wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze