Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielka Brytania zwiększa restrykcje na Huawei. Zakaz instalacji i szybsze usunięcie sprzętu

DW 17:18 30 listopada 2020
Wielka Brytania zwiększa restrykcje na Huaweipexels.com
Brytyjski rząd przyspieszył wejście w życie zakazu instalowania sprzętu chińskiej firmy Huawei. Zacznie on obowiązywać z końcem września 2021 r., a nie od początku 2022 r. Co więcej, Brytyjczycy mają stosować większy nacisk na usunięcie już zainstalowanego sprzętu Huawei.

Wielka Brytania chce przyspieszyć zakaz w obawie przed tym, że operatorzy magazynują sprzęt Huawei zanim zakaz wejście w życie.

W lipcu 2020 roku brytyjski rząd, zmieniając swoją wcześniejszą decyzję o częściowym dopuszczeniu Huawei do budowy sieci 5G, ogłosił, że operatorzy telekomunikacyjni od 1 stycznia 2021 r. będą mieli zakaz zakupu nowego sprzętu firmy Huawei, a do końca 2027 r. będą musieli usunąć jej całą technologię z sieci 5G.

uku_670.

Brytyjski rząd złożył w Izbie Gmin projekt ustawy o bezpieczeństwie telekomunikacyjnym, w której w prawnie wiążący sposób zapisane będą kolejne kroki do 31 grudnia 2027 r. w celu wyeliminowania dostawców wysokiego ryzyka, do których zaliczono Huawei, z brytyjskich sieci telekomunikacyjnych.

- Dzisiaj przestawiam jasną ścieżkę całkowitego usunięcia dostawców wysokiego ryzyka z naszych sieci 5G. Będzie to możliwe dzięki nowym i bezprecedensowym uprawnieniom do identyfikowania i zakazywania urządzeń telekomunikacyjnych, które stanowią zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego. Publikujemy również nową strategię mającą na celu zapewnienie, że już nigdy więcej nie będziemy zależni w zakresie sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania naszych sieci od niewielkiej liczby dostawców usług telekomunikacyjnych - oświadczył minister cyfryzacji, kultury, mediów i sportu Wielkiej Brytanii Oliver Dowden.

Źródło: forsal

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze