Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielka Brytania przestaje być krajem, w którym Polacy chcą pracować

7:59 3 grudnia 2018
pixabay
Brexit zmieni kierunki emigracji zarobkowej. Wielka Brytania przestała być krajem, w którym Polacy chcą pracować. Polskich emigrantów zarobkowych najbardziej dzisiaj interesują Niemcy i kraje skandynawskie – wynika z analiz firmy rekrutacyjnej Work Service.

Po 20 miesiącach negocjacji przywódcy państw i rządów 27 krajów Unii Europejskiej zatwierdzili umowę dotyczącą wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii i deklarację polityczną ws. przyszłych relacji. Niezależnie od tego, jak faktycznie ułożą się przyszłe wzajemne relacje między UE a Wielką Brytanią, brexit będzie miał wpływ na wiele dziedzin życia gospodarczego i społecznego krajów członkowskich, w tym Polski.


Chociaż premier Mateusz Morawiecki zapewnił po unijnym szczycie, że umowa gwarantuje prawa Polaków na Wyspach i interesy polskich firm, to już dzisiaj wiadomo, że nowa sytuacja wpłynie na kierunki emigracji zarobkowej.

Według analiz firmy rekrutacyjnej Work Service jeszcze rok temu dla niemal 19 proc. Polaków rozważających emigrację w celu podjęcia pracy pierwszym wyborem była Wielka Brytania. Jej nadchodzące wyjście z Unii Europejskiej spowodowało jednak znaczące zmiany w preferencjach rodaków dotyczących kierunków emigracji.

 

Czytaj więcej w dzisiejszej „Codziennej”.

 

 

Źródło: Andrzej Ratajczyk

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze