Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielka Brytania: Ponad 23 tys. nowych zakażeń

IK 20:21 1 listopada 2020
Ulice UK/zdjęcie ilustracyjne wikipedia.org
- W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 23 254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i zarejestrowano 162 kolejne zgony z powodu Covid-19 - poinformował w niedzielę brytyjski rząd.

Liczba stwierdzonych zakażeń jest wyższa o 1339 od tej z soboty, ale o 3434 mniejsza od rekordowego bilansu z 21 października. Łączny bilans zakażeń od początku epidemii to 1 034 914. W sobotę Wielka Brytania stała się dziewiątym państwem świata i czwartym w Europie, w którym bilans zakażeń przekroczył milion.

Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to nieznaczny wzrost liczby zakażeń nastąpił w Anglii, gdzie wykryto ich 20 602, w Szkocji - 1148 i Irlandii Północnej, natomiast w Walii po raz pierwszy od dziewięciu dni jest poniżej tysiąca - 819.

Liczba zgonów jest niższa o ponad połowę od tej z bilansu sobotniego, jednak jest to związane z tym, że dane dotyczące weekendów, czyli podawane w niedziele i poniedziałki, zazwyczaj są najniższe w tygodniu. W porównaniu z bilansem sprzed tygodnia oznacza to wzrost o 11.

Całkowity bilans ofiar śmiertelnych epidemii wynosi obecnie 46 717, z czego 41 264 osób zmarło w Anglii, 2849 - w Szkocji, 1888 - w Walii, a 716 - w Irlandii Północnej. Te statystyki obejmują zgony, które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2. Natomiast liczba przypadków, w których w akcie zgonu wpisano koronawirusa jako prawdopodobny czynnik decydujący o śmierci, nawet jeśli nie został przeprowadzony test, wynosi 58 925; ta ostatnia statystyka jest aktualizowana raz w tygodniu - we wtorki.

Niezależnie od zastosowanej metodologii, pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie - za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie te, które zarejestrowano między godz. 17 w piątek a godz. 17 w sobotę i które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2, a bilans zakażeń dotyczy 24 godzin między godz. 9 w sobotę a godz. 9 w niedzielę.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze