Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielka Brytania: książę Karol obchodzi 72. urodziny

ASy 20:55 14 listopada 2020
Książę obchodzi dziś 72. urodzinyTwitter
72. urodziny obchodził w sobotę brytyjski następca tronu, książę Karol. Jest on najdłużej czekającym na objęcie władzy następcą tronu w dziejach brytyjskiej monarchii.

Urodziny księcia Karola odbyły się w bardzo ograniczonej formie i bez tradycyjnego salutu armatniego.

Normalnie urodziny następcy tronu byłyby uczczone salutami armatnimi w londyńskiej twierdzy Tower, w Green Parku, a także w innych miejscach w kraju. Wszystkie publiczne obchody zostały jednak odwołane z powodu restrykcji wprowadzonych w celu zatrzymania epidemii koronawirusa.

Publiczne obchody urodzin Karola sprowadziły się więc do okolicznościowych zdjęć i życzeń w mediach społecznościowych. Na twitterowym profilu księcia i jego żony, księżnej Camilli zamieszczono zdjęcie jubilata w szkockim kilcie wraz z podziękowaniami za życzenia, zaś na profilach rodziny królewskiej - archiwalną fotografię królowej Elżbiety II, trzymającej na rękach małego Karola, oraz współczesną, przestawiającą ich oboje.

Książę Karol urodził się w 1948 r. jako pierwsze dziecko Elżbiety II i księcia Filipa. Jest najstarszym i najdłużej czekającym na objecie władzy następcą tronu w dziejach brytyjskiej monarchii. Następcą tronu został mając niespełna cztery lata, gdy jego matka objęła tron po przedwczesnej śmierci króla Jerzego VI. Od 1958 r. nosi przysługujący następcy tronu tytuł księcia Walii.

Jest ojcem dwóch synów z pierwszego małżeństwa z nieżyjącą już księżną Dianą - Williama i Harry'ego, oraz dziadkiem czworga wnucząt - trojga dzieci pierwszego z nich i syna tego drugiego. Jest także patronem ponad 400 organizacji.

Źródło: wnp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze