Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiec pod pomnikiem Armii Czerwonej w Parku Skaryszewskim. Adam Słomka zatrzymany!

MAD 19:21 9 maja 2017
Telewizja Republika
Adam Słonka, lider KPN-Niezłomni, został zatrzymany przez policję podczas wiecu, jaki środowiska patriotyczne zorganizowały pod pomnikiem Wdzięczności Armii Radzieckiej w Parku Skaryszewskim w Warszawie.

Jak informuje portal solidarni2010.pl, środowiska patriotyczne zorganizowały dziś pod pomnikiem Wdzięczności Armii Czerwonej w Parku Skaryszewskim w Warszawie wiec oraz wystawę o totalitarnych zbrodniach komunizmu. Na miejscu pojawiła się policja. Zatrzymany został Adam Słomka, lider KPN-Niezłomni.

Przedstawiciele KPN-Niezłomnych są zdania, że funkcjonariusze interweniowali w obronie monumentu, który nie podlega ochronie prawnej. Chodzi tutaj o naturę obiektu i zakwalifikowania go jako pomnika. KPN-Niezłomni przywołują decyzję sędzi Ewy Grabowskiej z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Pragi, która uznała, że „w rozumieniu art. 261 KK [radzieckie monumenty] nie spełniają definicji pomnika, bowiem ochronie prawnej podlega obiekt wzniesiony dla upamiętnienia zdarzenia bądź uczczenia osoby, której ta cześć jest należna”. 

Źródło: solidarni2010.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze