Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceszefowa MEN: Gwarantem dobrej zmiany w kształceniu zawodowym jest pracodawca

zm 18:09 22 lutego 2016
Teresa Wargocka, wiceminister edukacji narodowejTELEWIZJA REPUBLIKA
O zmianach w polskich szkołach i tym jak skutecznie poprawić system kształcenia zawodowego mówiła w programie "Wolne Głosy" sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Teresa Wargocka.

Jak podkreślała minister, skuteczne zmiany w systemie kształcenia zawodowego muszą być ściśle konsultowane z pracodawcami i tymi podmiotami, które mają wpływ na uzyskiwanie przez absolwentów szkół pracy. – Gwarantem dobrej zmiany w kształceniu zawodowym jest pracodawca – tłumaczyła Wargocka.

Wiceszefowa MEN podkreślała też, że analizując sytuację kiedy często ogranicza się edukację tylko do zakresu potrzebnego w danym zawodzie, należy pamiętać, że przeciętny pracownik w Europie wielokrotnie zmienia zawód, często też zmieniając branże.

Wargocka dodała, że "jako przyszłe przygotowanie kadry do kierunku rozwoju jaki zakreślił wicepremier Morawiecki, wymaga to pewnego wyprzedzenia". Chodzi o dokładnie zdefiniowanie potrzeb edukacyjnych przyszłych absolwentów szkół, określenia jakie zawody będą popularne.

Wiceminister podkreśliła też, że projektując zmiany, ministerstwo skupia się na zbieraniu rozwiązań z poziomu województwa, ponieważ to na tym poziomie zdaniem wiceszefowej resortu rozpoczyna się zapotrzebowanie na zawody. – Rozwój polski rozpoczyna się w regionach – dodała Wargocka.Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze