Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceszef MSWiA do odpowiedzialnych za alarmy bombowe przed maturami: wpadną w ręce wymiaru sprawiedliwości. Jeśli myślą, że przechytrzą służby to grubo się mylą

PR 8:50 21 maja 2019
Telewizja Republika
Gościem poranka w Telewizji Republika był Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA. - Można powiedzieć, że Polacy są bezpieczni bo służby dobrze działają - stwierdził Zieliński.

Jarosław Zieliński mówił w Telewizji Republika o głośnej sprawie aresztowania przez ABW Mikołaja B. posługującego się imieniem Mahommed.

- To obywatel Polski należący do społeczności muzułmańskiej. ABW mając rozpoznanie dotyczące niebezpieczeństwa przygotowywania zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym dokonało zatrzymania a Sąd mając do tego podstawy aresztował go na trzy miesiące. Służby muszą działać, zrobiły dobry krok i właściwe rozpoznanie. Polska jest wolna od poważnych zagrożeń terrorystycznych. Co miesiąc mamy raporty agencji bezpieczeństwa i co miesiąc jest niskie zagrożenie, bo wszystkie służby działają sprawnie. Można powiedzieć, że Polacy są bezpieczni bo służby dobrze działają – stwierdził.

Gość odniósł się także do alarmów bombowych przed maturami.

- Alarmy kaskadowe dot. matur pojawiły się wcześniej. To trudni przeciwnicy, ale służby są na ich tropie. Chce im wyraźnie powiedzieć, że wpadną w ręce wymiaru sprawiedliwości. Jeśli myślą, że przechytrzą służby to grubo się mylą. Są dość sprawni ale nie na tyle sprawni jak służby. Nasza policja jest tez w kontakcie z innymi służbami zagranicznymi. Ten typ działania ma charakter międzynarodowy – mówił wiceminister.

Zieliński odniósł się także do propozycji PO dotyczącej powołania komisji mającej badać przypadki pedofilii.

- Jeśli komisja ma badać przypadki we wszystkich środowiskach, to jesteśmy w stanie to poprzeć, jeśli natomiast tylko w kościele to nie, bo to działanie polityczne. Nikt nie może być immunizowany odnośnie tych przestępstwach. My znowelizowaliśmy Kodek karny i chcemy ścigać przestępców w sposób zdecydowany i surowy. Nie będzie przedawnienia i zawieszenia przy czynach pedofilskich a do tej pory Sądy orzekały często kary zawieszenia w takich przypadkach - powiedział.

Wiceszef MSWiA mówił także o dużym zaufani Polaków do służb i poczuciu bezpieczeństwa.

- 93 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania. Zaufanie do policji jest największe od 1990 roku czyli od jej powitania i wynosi 95 proc. Modernizujemy służby mundurowe, mają one dobry nadzór i nie działają na zlecenie polityczne. Bezpieczeństwo jest największą wartością. Ci, którzy chcą atakować policję nie zyskają na tym – stwierdził Jarosław Zieliński.

 

Czytaj także:

Ekspert ds. bezpieczeństwa: debata o pedofilii przeszła na debatę emocjonalną, wrogą kościołowi i polityczną. Za mało jest głosu oddzielającego pedofilię od pederastii

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze