Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceprzewodniczący KNF Andrzej Diakonow odwołany

AS 13:14 31 stycznia 2019
wikimedia
Premier odwołał wiceprzewodniczącego KNF Andrzeja Diakonowa i powołał dwóch nowych wiceprzewodniczących. Jak czytamy w komunikacie Komisji, w lutym i w marcu te funkcje obejmą Małgorzata Iwanicz-Drozdowska oraz Rafał Mikusiński.

Andrzej Diakonow został odwołany w środę. Tego samego dnia premier powołał na wniosek przewodniczącego KNF Małgorzatę Iwanicz-Drozdowską, która obejmie funkcję wiceprzewodniczącej 4 lutego. Rafał Mikusiński został powołany na tą samą funkcję i od 11 marca zastąpi Marcina Pachuckiego, który będzie pełnił funkcję do 10 marca.

Profesor Małgorzata Iwanicz-Drozdowska będzie odpowiedzialna na nadzór nad sektorem bankowym oraz SKOK-ami. To ekspertka z zakresu analizy działalności banków, ryzyka bankowego, sieci bezpieczeństwa finansowego oraz kryzysów finansowych i restrukturyzacji banków. Obecnie kieruje na SGH Katedrą Systemu Finansowego w Instytucie Finansów. 

Rafał Mikusiński będzie odpowiedzialny za nadzór nad rynkiem kapitałowym, z którym jest związany od jego powstania w 1991 roku. Pracował między innymi w Amplico PTE i MetLife. W tych spółkach pełnił funkcje kierownicze.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze