Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceprezydent Krakowa odwołana po ogromnym skandalu!

AS 11:15 6 sierpnia 2018
Telewizja Republika
Zastępczyni prezydenta Krakowa ds. rozwoju miasta Elżbieta Koterba została zdymisjonowana po skandalu dotyczącym budowy nowego osiedla w ramach programu Mieszkanie+. Firma będąca własnością najbliższej rodziny Koterby wygrała konkurs na projekt osiedla, które powstanie w Krakowie w ramach rządowego programu.

Miasto opublikowało oświadczenie, w którym zarzuca Koterbie "niedopuszczalny konflikt interesów" przy realizacji programu "Mieszkanie plus".

Spółka BGK Nieruchomości przedstawiła zwycięski projekt nowego krakowskiego osiedla Spacerowa, mającego powstać w ramach projektu Mieszkanie+.

Inwestycja zakładała budowę 30 bloków z ponad tysiącem mieszkań, Zamieszkać w nich będzie mogło prawie 3 tysiące ludzi. Ponadto projekt przewiduje stworzenie przy osiedlu szkoły, przedszkola i przychodni. 

Inwestycję przewidziano w południowej części Krakowa, pomiędzy osiedlem Kliny Zacisze a obwodnicą miasta, w miejscu, w którym znajdują się nieużytki. Dokładna koncepcja jest - jest jednak również pewien kluczowy problem: nie wiadomo, kto miałby zbudować drogę dojazdową do osiedla.

 

– W związku z wynikami konkursu (...) na projekt rządowego osiedla Spacerowa na Klinach i zwycięstwem pracowni architektonicznej, współpracującej przy tym projekcie z Biurem Rozwoju Krakowa - firmą będącą własnością najbliższej rodziny Elżbiety Koterby, a także zważywszy na fakt, iż to właśnie Elżbieta Koterba aktywnie uczestniczyła w imieniu miasta w rozmowach z inwestorem na temat tej gigantycznej inwestycji i jej skutków dla Krakowa oraz mieszkańców dzielnicy X, prezydent Jacek Majchrowski podjął decyzję o odwołaniu Elżbiety Koterby ze stanowiska zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa -  napisano w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej miasta.

– Nie ma powodów, by powątpiewać, iż negocjacje prowadzone dotychczas odpowiednio zabezpieczały interes miasta, ale w tej sytuacji zaangażowanie prezydent Elżbiety Koterby może być traktowane jako niedopuszczalny konflikt interesów - powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

 

 

Źródło: RMF 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze