Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceminister zdrowia: szczepionka na Covid-19 będzie w Polsce w pierwszym kwartale 2021 r.

JD 10:14 12 listopada 2020
Wiceminister zdrowia, Waldemar KraskaPAP/Rafał Guz
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska deklaruje, że szczepionka na Covid-19 będzie dostępna na szeroką skalę już w pierwszym kwartale 2021 r. Seniorzy oraz pracownicy służby zdrowia mogą być zaszczepieni już pod koniec grudnia tego roku.

- Kiedy to będzie w dużej ilości - myślę, że na początku pierwszego kwartału przyszłego roku - twierdzi wiceminister Kraska w wywiadzie dla Radia Plus.

- Na pewno w pierwszej kolejności powinniśmy zaszczepić grupę ryzyka - osoby starsze - powyżej 60-65. roku życia i oczywiście personel medyczny zaangażowany w walkę z koronawirusem - Myślę, że będzie to koniec grudnia - mówi Kraska.

- W dalszej kolejności będą szczepione następne grupy społeczne - dodaje wiceminister.

Komisja Europejska zawarła umowy na dostarczenie szczepionek z firmą, która oświadczyła, że szczepionki są już gotowe oraz z trzema innymi podmiotami. Dzięki podpisaniu tych umów szczepionki będą również dostarczone do Polski.

- Która firma będzie pierwsza gotowa, która uzyska certyfikację, czyli że szczepionka będzie nie tylko skuteczna, ale też bezpieczna, wejdzie na rynek- zapewnia Kraska

Wiceminister deklaruje, że Polska jest gotowa na szczepienia w momencie gdy szczepionka będzie dostępna.

Wiceminister o szybkich testach antygenowych:

- Zakupiliśmy milion tych testów.

Testy antygenowe pokazują wynik już po 15-20 minutach i będą dostępne już po niedzieli w wszystkich SOR-ach oraz punktach pobrań w Polsce.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze