Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiceminister do urzędników proszących o podwyżki: Tak ma być i ch**! Nam nie potrzeba ludzi z wysokimi kwalifikacjami

mk 20:53 12 października 2015
wikipedia/Adam-dalekie-pole/CC BY-SA 3.0
„Tak ma być i ch...!!!! Jeśli ktoś uważa, że za mało zarabia, to niech się przekwalifikuje na śmieciarza” – w ten sposób wiceminister finansów Jacek Kapica odpowiedział swoim pracownikom proszącym go o podwyżki. Dodał też, że w ministerstwie nie potrzeba ludzi z wysokimi kwalifikacjami.

Gazeta Wyborcza poinformowała, że  pod koniec odbyło się spotkanie Federacji Związków Zawodowych Pracowników Skarbowych z przedstawicielami Ministerstwa Finansów. Wziął w nim udział m.in. wiceminister finansów Jacek Kapica.

Związkowcy przedstawiając swoje postulaty wspomnieli o podwyżkach, których nie otrzymali od ośmiu lat. Wiceminister w wulgarnych słowach miał im odpowiedzieć, że podwyżek nie będzie.

Wedle informatorów Jacek Kapica miał powiedzieć: – Tak ma być i ch...!!!! Jeśli ktoś uważa, że za mało zarabia, to niech się przekwalifikuje na śmieciarza. Nam nie potrzeba ludzi z wysokimi kwalifikacjami, weźmiemy ludzi z ulicy.

– Zapewniam, że podczas spotkania nie były używane żadne wulgarne słowa. Nikomu nie ubliżyłem. Sformułowania nie są cytatami, ale subiektywnym przekazem – komentował Kapica. Pytany, czy rzeczywiście padły słowa o śmieciarzu, odparł: – Jeden z uczestników spotkania stwierdził, że zarabia tak mało, iż więcej otrzymałby w służbach oczyszczania. Odpowiedziałem, że każdy wybiera indywidualną drogę zawodową.

Jednak urzędniczki, które miały poinformować „Wyboczą” o sprawie zaprzeczają wyjaśnieniom wiceministra. Skandaliczne słowa Kapicy potwierdziła także szefowa Federacji Związków Zawodowych Pracowników Skarbowych Teresa Raczyńska-Wiśniewska, która o sprawie zamierza poinformować w osobnym piśmie premier Ewę Kopacz. Słowa Kapicy miały też się znaleźć w protokole ze spotkania. 

 

Źródło: wyborcza.biz, se.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze