Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiatr pustoszy Polskę! Są wielkie zniszczenia i ...

sm 12:21 23 lutego 2020
fot. Pixabay
Od soboty wichury pustoszą najbardziej północną Polskę. Straż pożarna w całym kraju interweniowała już ponad 300 razy. Wśród odnotowanych szkód znajdują się m.in. zniszczone budynki, samochody i powalone drzewa. Do groźnego wypadku doszło w Strzeszewie (woj. pomorskie), gdzie zawaliła się ściana domu wielorodzinnego.

Z powodu porywistego wiatru strażacy najwięcej interweniowali w woj. zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. Rzecznik prasowy komendanta Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak poinformował, że łącznie przeprowadzonych zostało ponad 300 akcji. 

Do niemal 40 interwencji straży pożarnej doszło w Gdańsku.

Groźny incydent miał miejsce w Strzeszewie znajdującym się w powiecie lęborskim. Na skutek silnych podmuchów wiatru zawaleniu uległa ściana nośna domu wielorodzinnego. Przy ewakuacji 13 osób obecnych w budynku uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla siedmiu powiatów województwa zachodniopomorskiego (WIĘCEJ TUTAJ >>>

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze