Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Węgry: 39 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 10 zakażonych osób

JJ 11:38 7 maja 2020
Pixabay, CC0
W ciągu ostatniej doby na Węgrzech zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem. Stwierdzono 39 nowych przypadków zakażeń- podaje rząd w Budapeszcie na specjalnej stronie internetowej poświęconej pandemii.

Do tej pory zmarło 383 chorych na Covid-19, zaś liczba wszystkich wykrytych zakażeń wzrosła do 3150. 801 osób uznano za wyleczone i opuściły one szpitale.

W ostatnich czterech dniach liczba nowo stwierdzonych przypadków koronawirusa nie przekraczała 50 dziennie, co oznaczałoby spadek liczby dziennych zakażeń w stosunku do poprzednich czterech tygodni, gdy wynosiła ona z reguły powyżej 60, a kilkakrotnie przekroczyła 100.

Obecnie w szpitalach leczonych jest 968 osób chorych na Covid-19, zaś na kwarantannie domowej przebywa prawie 11 tys. osób.

Pod względem liczby zakażeń nadal przoduje Budapeszt, gdzie koronawirusa wykryto dotąd u 1544 osób.

Od poniedziałku poza Budapesztem i komitatem Pest obowiązują rozluźnione nieco restrykcje, zezwolone jest m.in. otwarcie sklepów bez ograniczeń. Władze podkreślają, że najbliższe dwa tygodnie pokażą, czy nie spowoduje to ponownego wzrostu liczby infekcji.

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze