Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważny apel abp. Gądeckiego w sprawie uroczystości Wszystkich Świętych

JJ 13:48 23 października 2020
1 listopada to szczególny czas. Jak spędzić go bezpiecznie?Pixabay, CC0
Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował apel do wiernych w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz następujące po nim dni, m.in. Dzień Zaduszny.

Początek listopada to czas, kiedy odwiedzamy groby bliskich zmarłych. Na cmentarzach odbywają się nabożeństwa i modlitwy.

– Apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości - napisał abp Gądecki w apelu przed uroczystością Wszystkich Świętych. Jak podano w informacji przekazanej PAP, 1 listopada miliony Polaków tradycyjnie nawiedzają groby bliskich. W tym roku jednak mamy do czynienia z pandemią koronawirusa, a obecnie ma miejsce duży wzrost zakażeń. Dlatego przewodniczący KEP poprosił „o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości".

– Apeluję również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę – podkreślił abp Gądecki. Jak przypomniał, w wielu diecezjach na terenie kraju ogłoszone zostały dyspensy od obowiązku udziału we mszach świętych w niedziele oraz święta nakazane, a z tych dyspens można skorzystać także w uroczystość Wszystkich Świętych.

– W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji – apelował hierarcha.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze