Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważne! Mosbacher: Stany Zjednoczone planują znacząco zwiększyć liczbę swych żołnierzy w Polsce

pmb 10:14 13 lutego 2019
Flickr/Financial Times/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Stany Zjednoczone planują znacząco zwiększyć liczbę swych żołnierzy w Polsce, w sytuacji gdy administracja prezydenta Donalda Trumpa wzmacnia swoje zaangażowanie w Europie Środkowej – zaznaczyła ambasador USA Georgette Mosbacher.

– Polacy są ważnym sojusznikiem. Inwestują swoje 2 proc. PKB w obronę, nawet bez nakłaniania. Są gotowi na modernizację swojej armii za 40 mld dol. Szanujemy to – podkreśliła Mosbacher, porównując Polskę z państwami NATO, które nie przekazują odpowiedniego odsetka PKB na wydatki obronne.

– Poprosiliśmy inne kraje, aby zintensyfikowały działania i wzięły na siebie częściowe obciążenie w postaci 2 proc. swojego PKB na obronność. Lecz te kraje nie są zbyt skore i narzekają na takie rozwiązania. Ale Polacy nie. I to nie pozostaje niezauważone. A więc jeśli chodzi o trwałą obecność tutaj, myślę, że zostaną nagrodzeni – wskazała.

– Stany Zjednoczone planują znacząco zwiększyć liczbę swych żołnierzy w Polsce, w sytuacji gdy administracja prezydenta Donalda Trumpa wzmacnia swoje zaangażowanie w Europie Środkowej – wyraźnie zaznaczyła Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Źródło: Media/wpolityce.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze