Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważna informacja dla kierowców! Analitycy radzą zatankować przed Wielkanocą

8:05 15 kwietnia 2019
pixabay
Analitycy radzą, by już teraz zatankować auta przed wyjazdem na Wielkanoc, ponieważ ceny paliw od kilku tygodni idą w górę. W przedświątecznym tygodniu mogą wzrosnąć o 5–10 gr na litrze. – Benzyna jest najdroższa od października, a wkrótce równie drogi będzie olej opałowy – zapowiadają eksperci.

 

Wielkanoc to czas rodzinnych spotkań, a więc wzajemnych odwiedzin, niekiedy dalekich wyjazdów. Niestety paliwa drożeją od blisko dwóch miesięcy, a ich ceny są o wiele wyższe niż rok temu. Podczas ubiegłej Wielkanocy litr benzyny kosztował poniżej 5 zł. Teraz za jej lepszą odmianę trzeba zapłacić ok. 5,35 zł. Przed tegorocznymi świętami napełnienie 50-litrowego baku benzyną Pb-98 może nas kosztować blisko 270 zł.

Ceny paliw od siedmiu tygodni idą w górę w ślad za drożejącą ropą naftową. W sumie od końca lutego benzyna podrożała już o 45 gr na litrze i jest najdroższa od października, a w przedświątecznym tygodniu jej ceny mogą wzrosnąć o kolejne 5–10 gr na litrze. – Dlatego planując wyjazd wielkanocny, lepiej już teraz zatankować auto, by zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych – radzą analitycy.

 

 

Czytaj więcej w dzisiejszej „Codziennej”.

 

Źródło: Jan Kamieniecki

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze