Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważna deklaracja prezydenta Dudy ws. psychiatrii dziecięcej

JJ 15:46 15 stycznia 2021
Prezydent Duda: To nie jest tak, że rząd czy większość parlamentarna są przeciwko finansowaniu psychiatrii dziecięcejPixabay, CC0
Podczas Q&A z internautami prezydent Andrzej Duda był pytany o kwestię finansowania psychiatrii dziecięcej. – Wykonałem od razu telefon do premiera, rozmawiałem z premierem, pytałem go o tę kwestię – podkreśliła głowa państwa.

Chodzi o wtorkowe głosowanie w Senacie. Senatorowie PiS, w tym siedmiu lekarzy, zagłosowali przeciwko poprawce przyznającej 80 mln zł na psychiatrię dziecięcą. Poprawkę zgłosiła wicemarszałek Senatu, Gabriela Morawska-Stanecka. Ostatecznie Izba Wyższa przyjęła projekt stosunkiem głosów 52:47.

– Przez ostatnie lata rekordowo zwiększyliśmy nakłady na opiekę zdrowotną, w której mieszczą się wszystkie dziedziny świadczeń medycznych, w tym psychiatria dziecięca. Zgłaszanie odrębnej poprawki, której treść co prawda łapie za serce, jest nielogiczne, demagogiczne i jest czystą hipokryzją – przekonywał senator Stanisław Karczewski w rozmowie z TOK FM. Teraz projekt trafi z powrotem do Sejmu.

– Nikt nie jest przeciwko finansowaniu psychiatrii dla dzieci, przecież psychiatria dla dzieci jest finansowana. (...) Wczoraj po południu przyszedł do mnie Łukasz Rzepecki. W tej kwestii ze mną rozmawiał, zwracając mi uwagę, że jest po rozmowach z przedstawicielami organizacji młodzieżowych, gdzie ta sprawa została bardzo mocno postawiona, że rzeczywiście jest to w tej chwili problem sytuacji pandemicznej, bardzo wielu uczniów jest w trudnej sytuacji psychologicznej – wskazał prezydent, pytany o sprawę psychiatrii dziecięcej podczas Q&A.

– Bardzo wielu uczniów potrzebuje dodatkowej pomocy i że ta liczba z całą pewnością jest zwiększona w stosunku do tego, co było wcześniej i jest to niewątpliwym skutkiem pandemii – podkreślił Andrzej Duda. Jak zapewnił polityk, od razu po rozmowie z Rzepeckim wykonał telefon do premiera.

– Rozmawiałem z premierem, pytałem go o tę kwestię i powiedziałem premierowi, poprosiłem o to, żeby rozważyli jednak, co w tej sytuacji zrobić i czy nie powinno zostać podjęte jakieś działanie, które faktycznie prowadziłoby do intensyfikacji tej pomocy psychologicznej. Premier mi powiedział, że oczywiście są w tej chwili na etapie rozważania i nie mam żądnych wątpliwości, że premier, wspólnie z ministrem zdrowia, gdzieś w najbliższym czasie, jakieś informacje w tej kwestii będzie przedstawiał – poinformowała głowa państwa.

– Więc tutaj chcę uspokoić wszystkich, że absolutnie nie jest tak, że dzisiaj rząd czy większość parlamentarna jest przeciwko finansowaniu psychiatrii dla dzieci – dodał Andrzej Duda.

Źródło: 300Polityka

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze