Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wargocka: Warto wrócić do debaty na temat kodeksu wyborczego

A.N 14:32 27 października 2019
Telewizja Republika
Gośćmi Łukasza Jankowskiego w kolejnym odcinku „Politycznej Kawy” byli posłowie Teresa Wargocka z Prawa i Sprawiedliwości oraz Paweł Szramka z Kukiz 15–Koalicji Polskiej.

W pierwszej części programu goście Łukasza Jankowskiego skomentowali kwestię protestów wyborczych:

– Jeżeli są wątpliwości, należy je sprawdzić. W tych kategoriach należy to ropzatrywac. Jeżeli liczba głosów nieważnych jest wyższa niż średnia głosów nieważnych w kraju, to istnieje wątpliwość, czy nie doszło do nadużyć – powiedziała Teresa Wargocka z PiS.

Paweł Szramka natomiast stwierdził, że jego partia nie przypuszcza, by protesty wyborcze wpłynęły na wynik minionych wyborów:

– Te wyniki wyborów się nie zmienią. (…) Uniknęlibyśmy wątapliwosci, gdyby zmienić system liczenia głosów na taki, w którtm liczy się je przy otwartych drzwiach. – podkreślał.

Odniesiono się również do kwestii jednomandatowych okręgów wyborczych. Paweł Szramka wskazywał na to, że taki system sprawdził się w wyborach do Senatu:

– Widzimy ze w Senacie zasiadły te osoby, które dostały najwiekszaą liczbę głosów. – zauważył.

Teresa Wargocka zwróciła natomiast uwagę, że należy wrócić do tematu zmian w ordynacji wyborczej:

– Wprowadzilśmy już zaminy w kodeksie wyborczym, ale to jest temat do którego powinnismy wrócić – stwierdziła.

– System wyborzy powinien gwarantować stabilność dla rządów. Ważne, by wladza była skuteczna i sprawna. Mamy przykłady krajów, gdzie rządy nie mogą się utrzymać, bo nie są w stanie utworzyć większości. – podkreślała.

 Wybory prezydenckie

W drugiej części programu dyskutowano o wyborach prezydenckich i ewnwtualnej konfiguracji personalnej. Teresa Wargocka potwierdziła, że kandydatem PiS będzie Andzrej Duda:

– Nie będzie zaskoczenia. (…) Jestesmy w ostsnim roku kadencji Prezydenta i to był dobry czas dla Polski. – powiedziała.

– Wybory prezydenckie, to wybory bardzo ważne. Prezydent, który nie pochodzi ze Zjednczonej Prawicy, mógłby zahamować reformy. Nie możemy tego dopuścić. – zaznaczyła poseł. 

Paweł Szramka nie wykluczył, że jego ugrupowanie poprze w wyborach prezydenckich ewentualną kandydaturę Władysława Kosiniaka – Kamysza:

 – Za szybko na te rozmowy. Władysław Kosiniak Kamysz jest bardzo dobrym kandydatem. (...) Jestem bardziej skłonny poprzeć jego niż każdego innego kandydata – zapowiedział.

Poruszona została także kwestia porozumienia w Senacie. Teresa Wargocka powiedziała, że nowa kadencja Izby Wyższej może być trudniejsza od poprzeniej:

 – Będzie trudniej, ale Senat nie może zatrzymać legislacji sejmowej i tworzenia dobrych ustaw – zaznaczyła. 

Rodzice powinni bronic szkoły 

W ostatniej części „Politycznej kawy” poseł PiS skomentowała akcje środowisk LGBT, jaka miała miejsce w ostatnim czasie w niektórych szkołach:

– Środowiska LGBT próbują wpływać na młodzież i ich poglądy i nie jest to zaskoczenie. Pozyskiwały na to środki z różnych grantow. (…) Rodzice i nauczyciele muszą dopilnować, by żadne nachalne inicjatywy nie miały miejsca w szkołach. Bez zgody Rady Rodziców nikt, nawet organizacja opowiadająca o segregacji śmieci, nie ma prawa do niej wejść. – poskreślała.

 

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze