Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Walka z epidemią: Polacy w większości pozytywnie oceniają działania rządu

JJ 15:20 22 października 2020
Koronawirus w Polsce pap
Według nowego badania większość Polaków popiera podejmowane przez rząd działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

O ocenę działań władz zapytała Polaków pracownia Estymator dla serwisu DoRzeczy.pl. Respondentom zadano pytania o poszczególne środki walki z rozprzestrzenianiem się epidemii, takie jak np. tworzenie tymczasowych szpitali, ograniczenia w komunikacji publicznej czy w handlu oraz obostrzenia dotyczące zgromadzeń, imprez masowych i uroczystości rodzinnych.

77 proc. badanych oceniło budowę tymczasowych szpitali jako potrzebne rozwiązanie. Przeciwnego zdania było 15,3 proc. 7,7 proc. badanych wskazało, że nie ma w tej sprawie opinii.

Jeżeli chodzi o ograniczenie liczby pasażerów w komunikacji publicznej, również okazało się, że zdecydowana większość ankietowanych popiera to rozwiązanie. Według 74,6 badanych jest to działanie pozytywne. 20,4 proc. badanych wyraziło na ten temat negatywną opinię, a 5 proc. odpowiedział, że nie ma zdania.

Co więcej, ponad 74,4 proc. respondentów pozytywnie ocenia zakaz zgromadzeń i imprez masowych. 20,1 proc. ankietowanych jest przeciwna temu rozwiązaniu. 5,5 respondentów wskazało w tym pytaniu opcję „nie mam zdania”.

Z kolei ograniczenie liczby klientów w sklepach spotkało się z najniższym (choć wciąż wysokim) poparciem wśród wszystkich wymienionych w badaniu. 66,5 proc. ankietowanych ocenia tę kwestię pozytywnie. Rozwiązania nie popiera 27,9 proc. badanych, natomiast 5,6 proc. Polaków nie ma w tej sprawie zdania.

Badanie przeprowadzono w dniach 20-21 października 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Źródło: dorzeczy.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze