Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Waldemar Buda w TV Republika o relacjach z USA, emigrantach z Ukrainy oraz poleconych na skrzynkę e-mail! ZOBACZ

PR 8:10 25 września 2019
Telewizja Republika
Wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda, gościł dziś w programie „Prosto w oczy” w Telewizji Republika. - My wiele lat prowadziliśmy starania by dobrze ułożyć te relacje - mówił o stosunkach z USA gość Telewizji Republika.

Wiceminister mówił na antenie Telewizji Republika, że wyjątkowo dobre relacje między Polską i Stanami Zjednoczonymi to efekt wielu lat dobrze prowadzonej polityki.

- My wiele lat prowadziliśmy starania by dobrze ułożyć te relacje. By osiągać własne cele. Ameryka również osiąga swoje cele. Jak spojrzymy na ostatnie lata, to nasze cele posuwamy mocno do przodu – stwierdził, wskazując na spełnienie marzeń polaków o ruchu bezwizowym do USA.

- Myśmy to sfinalizowali, wprowadzamy to – dodał Buda.

Gość Telewizji Republika wskazał, że Polska może także zyskać na eksporcie to Stanów Zjednoczonych.

- To jest ogromny rynek, który próbuje się uniezależnić od Chin, to rynek, który stawia na swoich partnerów – powiedział wiceminister.

Waldemar Buda mówił także o pozytywnych skutkach emigrantów z Ukrainy w Polsce.

- Mieliśmy pewne obawy, że ta skala emigracji może spowodować, że rynek pracy się zachwieje, ale tak się nie stało. Bezrobocie malało a liczba emigrantów z Ukrainy wzrastała, nielibyśmy problemy ze wzrostem gdyby nie obywatele z Ukrainy. Ja życzę sobie by emigracja pochodziła z tego kraju niż z takich, które są znacznie inne kulturowo. Mamy wielką grupę Ukraińców i nie mamy wielkich problemów- stwierdził.

Wiceminister mówił także o wprowadzanym w życie świetnym pomyśle ministerstwa, polegającym na wirtualnych skrzynek, na które można będzie dostawać listy polecone ze wszystkich urzędów.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze