Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wakacje w Polsce: ponad 1000 "obiektów bezpiecznych higienicznie"

AKŁ 7:15 12 lipca 2020
Anna Kłossowska
Turystyka krajowa odradza się, a Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła kampanię społeczno-informacyjną pod hasłem „Odpoczywaj w Polsce bezpiecznie”. Jedną z jej części jest akcja „Obiekt bezpieczny higienicznie” – takim certyfikatem może posługiwać się już ponad tysiąc obiektów noclegowych.

            Z najnowszego badania zleconego przez Polską Organizację Turystyczną wynika, że ponad połowa Polaków planuje urlop w trakcie wakacji. Szczególnie cieszy fakt, że w tym roku wzrosło ich zainteresowanie spędzaniem urlopu w kraju. Aż 82% planujących wyjazd, chce wypoczywać w  Polsce. Badania potwierdzają, że ważnym elementem planowanych wyjazdów jest bezpieczeństwo i większość turystów (8 na 10) oczekuje, że usługodawcy wprowadzą dodatkowe działania zwiększające bezpieczeństwo sanitarne w związku z epidemią COVID-19. Odpowiadając na te potrzeby, kampania POT zachęca Polaków do odkrywania Polski z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa oraz przygotowuje branżę na nowe wyzwania. ― Hotele, obiekty noclegowe, restauracje i atrakcje turystyczne zmagają się teraz z zupełnie inną rzeczywistością niż dotychczas. Dlatego Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne bezpieczeństwa dla każdego rodzaju obiektu z branży turystycznej. Zależy nam na tym, by Polacy mogli w tym roku bezpiecznie wyjechać na długo wyczekiwany urlop ― powiedział Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

            Aby zapewnić Polakom poczucie bezpieczeństwa Polska Organizacja Turystyczna, realizuje program autocertyfikacji higienicznej obiektów noclegowych. Już ponad 1 000 obiektów noclegowych z całego kraju może posługiwać się certyfikatem „Obiekt Bezpieczny Higienicznie. Stosujemy się do zaleceń”. To miejsca, które deklarują, że swoje usługi świadczą zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.  Są to m. in. kwatery agroturystyczne, pensjonaty czy hotele. ― Zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze jest bezpieczeństwo turystów oraz  pracowników szeroko pojętej branży turystycznej. Dlatego na stronie kampanii odpoczywajwpolsce.pl stworzyliśmy zakładkę „Bezpieczne podróże”. Turyści znajdą tam także interaktywną mapę, dzięki której można sprawdzić, które obiekty z danego województwa dołączyły do projektu - dodał prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Robert Andrzejczyk.

Źródło: POT

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze