Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W województwie łódzkim fałszowali m.in. brytyjskie funty

kos 10:25 29 sierpnia 2017
Prokuratura Okręgowa w Łodzi prowadzi śledztwo dotyczące fałszowania polskich i obcych środków płatniczych.

Postępowanie to zostało wszczęte po tym, jak łódzcy policjanci CBŚP, w jednym z pomieszczeń gospodarczych w województwie łódzkim, odkryli drukarnię fałszywych pieniędzy. Była ona ukryta na prywatnej posesji w małej miejscowości w powiecie zgierskim.

W lokalu ujawniono i zabezpieczono między innymi papier przygotowany do produkcji 100 złotówek oraz mnóstwo hologramów do polskich i brytyjskich pieniędzy. W pomieszczeniu znajdowało się też kilka drukarek różnego rodzaju oraz komputery. Cały sprzęt, służący do fałszowania pieniędzy, został zabezpieczony jako dowód w sprawie.

Uniemożliwiono ponadto podrobienie 144 banknotów o nominale 50 funtów. Były one już częściowo wydrukowane z naniesionymi hologramami i znakami wodnymi.

Dodatkowo, w samochodzie jednego z podejrzanych, policjanci znaleźli pięć gotowych do wprowadzenia do obiegu banknotów o nominale 20 Euro. Podczas oględzin zabezpieczonych pieniędzy śledczy zauważyli, że miały one tą samą serię i numery.

Na miejscu zdarzenia zatrzymano trzy osoby, które zajmowały się przestępczym procederem.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Łodzi prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one produkcji fałszywych banknotów. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 25 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora wobec wszystkich podejrzanych Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Dodatkowo na posesji zostały zatrzymane jeszcze dwie osoby. Były one poszukiwane na podstawie listów gończych.

 Sprawa ma charakter rozwojowy. W toku śledztwa prokuratorzy i policjanci będą wyjaśniali między innymi, od kiedy był prowadzony przestępczy proceder oraz czy fałszywe banknoty trafiły już na rynek.

Źródło: centrum prasowe pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze