Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Wielkiej Brytanii liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 30 tys., 649 nowych zgonów

kb 19:34 6 maja 2020
Liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii przekroczyła 30 tys. W ciągu ostatniej doby zmarło kolejnych 649 osób, co oznacza, że bilans zgonów wzrósł do 30076 - poinformował w środę po południu minister ds. społeczności lokalnych Robert Jenrick.

Bilans obejmuje wszystkie zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17 w poniedziałek a godz. 17 w we wtorek, gdzie testy potwierdziły obecność koronawirusa. Tydzień temu brytyjskie ministerstwo zdrowia zmieniło sposób podawania statystyk i obecnie uwzględnione w nich są wszystkie zgony, a nie tylko te w szpitalach.

 

649 nowych zgonów to nieco mniej niż bilans podany we wtorek, gdy odnotowano 693 ofiary śmiertelne.

 

Choć od kilku dni dobowa liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii jest najwyższa w Europie, wiele danych wskazuje, że szczyt epidemii w tym kraju już minął. Powoli, ale stale zmniejsza się dobowa liczba zgonów z siedmiu kolejnych dni, liczba osób w szpitalach w ciągu ostatniego tygodnia spadła o 15 proc. i wynosi obecnie nieco ponad 13 tys., zwiększa się odsetek wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii (z ok. 40 proc. w szczycie epidemii do ok. 70 proc. obecnie).

 

Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to w Anglii miało miejsce 27008 zgonów, w Szkocji - 1620, w Walii - 1044, zaś w Irlandii Północnej - 404.

 

Jenrick poinformował również, że w ciągu ostatniej doby przeprowadzono prawie 69,5 tys. testów na obecność koronawirusa, co jest spadkiem o kilkanaście tysięcy w stosunku do poprzednich dwóch dni i czwartym kolejnym dniem, w którym nie został spełniony rządowy cel przynajmniej 100 tys. testów dziennie, mimo że techniczne możliwości laboratoriów pozwalają obecnie na 108 tys. Ten cel został spełniony dotychczas dwa razy - w czwartek i piątek w zeszłym tygodniu. W środę premier Boris Johnson zapowiedział, że do końca maja przeprowadzanych będzie 200 tys. testów dziennie.

 

Łączna liczba wykrytych przypadków koronawirusa wynosi w Wielkiej Brytanii 201101, co oznacza wzrost o 6111 w stosunku do stanu z poprzedniego dnia. To trzeci najwyższy dobowy wzrost od początku epidemii. Bilans testów i nowych zakażeń obejmuje 24 godz. między 9 we wtorek a 9 w środę.

 

We wtorek Wielka Brytania przesunęła się na pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie pod względem liczby zgonów - więcej ich jest tylko w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze