Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"W Punkt". O.Benedykt Pączka o sytuacji w RCA: zamieńmy broń na instrumenty

AR 20:35 18 stycznia 2021
W Afryce budowana jest szkoła muzyczna facebook/@AfricanMusicSchool
Gościem red. Katarzyny Gójskiej w programie "W punkt" był o. Benedykt Pączka, założyciel African Music School.

- Celem tych rebeliantów nie są ludzie tutaj mieszkający. Sami powiedzieli, że nie będą dotykać ludności cywilnej. To nie jest ich cel.

- Rodzina afrykańska jest rodziną wielodzietną. Przychodzą do nas najczęściej matki z dziećmi, a ojcowie pilnują domów.

- Był problem z żywnością, wodą, lekami itp., ale radzimy sobie, ponieważ pomagają nam organizacje. Muszę powiedzieć, że jest to zasługa organizacji narodowych tj. UNICEF. Pomagają nam także żołnierze z ONZ. Myślę że bez nich tej sytuacji byśmy nie ogarnęli.

- Pod swoją opieką mam 80 dzieciaków. Każdego dnia one muszą zjeść 3 posiłki. 

- Nie istnieje szkoła muzyczna w tutaj w Afryce. To kiedyś będą zawodowi muzycy. My codziennie tu pracujemy. Codziennie prowadzimy zajęcie i jesteśmy z nimi. Nasze hasło zamieńmy broń na instrumenty

- Ludzie tu żyją bardzo prosto. Spotykają się razem, jedzą razem. Nie zastanawiają się co będzie za tydzień czy za dwa. Z jednej strony jest duża bieda, ale nie mają depresji. Tu ludzie są szczęśliwi - nie mając nic potrafią się cieszyć.

Pomóż i Ty!

- Ja zapraszam do pomocy przez fundację Akeda, zapraszam do wejścia na stronę African Music School. Mamy zbiórkę, tam jest konto, można znaleźć wszystkie informacje. Pieniądze na zbiórkę na pomoc można wpłacać na konto: 73 1090 1782 0000 0001 4712 3186 Ul. Rozrywka 24/28, Kraków 31-419. Tytuł przelewu: Pomoc azylantom

pokijhgf_670

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze