Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Niemczech odbyła się wielka modlitwa ekumeniczna za ofiary zamachów

sm 19:39 8 kwietnia 2018
„Modlę się za ofiary i za wszystkich poszkodowanych” - napisał w specjalnym oświadczeniu kard. Reinhard Marx, dodając że we wspólnej modlitwie łączą się wszyscy niemieccy biskupi, po tym, jak wczoraj popołudniu furgonetka wjechała w ludzi siedzących przed restauracją na starym mieście w Münster zabijając dwie osoby i raniąc około 20.

Również miejscowy biskup Felix Genn powiedział, że jest wstrząśnięty tym, co się stało. „Nie znamy jeszcze dokładnych przyczyn tego zdarzenia, ale niezależnie od tego, stało się coś strasznego. Modlę się za ofiary i ich rodziny” stwierdził ordynariusz Münster. Dziś wieczorem w katedrze św. Pawła, niedaleko od miejsca zdarzenia odprawione będzie ekumeniczne nabożeństwo w intencji ofiar i ich rodzin.

Współczucie z rodzinami ofiar wyraził też przewodniczący Centralnego Komitetu Katolików Niemieckich Thomas Sternberg. Jego świecka organizacja jest organizatorem tzw. Zjazdów Katolika. Tegoroczny Katholikentag odbędzie się w połowie maja właśnie w Münster, ale organizatorzy na razie nie komentowali ewentualnych zmian w podjętych już środkach bezpieczeństwa.

Tymczasem wg wstępnych informacji niemieckiej policji sprawcą nieszczęścia był niezrównoważony psychicznie 48letni Niemiec Jens R., który tuż po wjechaniu w tłum popełnił samobójstwo.

Zgodnie z pierwszymi ustaleniami, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii poinformował, że w tragedii w Münster nie ucierpieli Polacy.

 

 

Źródło: Radio Watykańskie

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze