Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W marcu jak w garncu. IMGW zapowiada burzliwy czwartek z opadami śniegu i deszczu

ar 7:12 18 marca 2021
W czwartek wiatr będzie nadal silny w górach.pixabay.com/Carola68
W czwartek w całym kraju, tak jak w poprzednich dniach należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu kraju lokalnie mogą wystąpić burze, ale nie będą one silne - poinformował rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

W czwartek w całym kraju pochmurno z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem oraz śniegu na północy i południu kraju, ale powinno być ich już mniej. Wiatr także osłabnie, ale nadal będzie wiał z kierunków północnych.

- Na południu kraju lokalnie mogą wystąpić burze, ale nie będą one silne - powiedział rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Zaznaczył też, że w czwartek po południu zacznie padać śnieg na Pomorzu i w związku z tym synoptycy mogą wydawać ostrzeżenia meteorologiczne.

Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na wschodzie kraju, do około 5 stopni Celsjusza na zachodzie. Z kolei na krańcach północno-wschodnich spadnie poniżej zera.

- W rejonach podgórskich będzie nieco chłodniej. Tam termometry pokażą od -1 do 2 st. C - wyjaśnił Grzegorz Walijewski.

Dodał, że w czwartek wiatr będzie nadal silny w górach, w porywach do 60 km/h, ale już w pozostałej części kraju słaby i umiarkowany.

Jak podało IMGW, w nocy z czwartku na piątek temperatura wyniesie natomiast od -3 st. C do 0 st. C, a na Podhalu może spaść do około -7 st. C.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze