Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W centrum Krakowa odnaleziono ludzkie kości!

A.N 19:37 16 stycznia 2020
Wikimedia
– Ludzkie kości znaleziono na Placu św. Ducha w centrum miasta, gdzie trwają prace rewitalizacyjne – poinformował dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie Piotr Kempf.

Szczątki zostały odnalezione przez pracowników Zieleni Miejskiej, w trakcie prac rewitalizacyjnych przy Placu św. Ducha, gdzie ma powstać niewielki park. Stanie tam również dąb o średnicy 100 cm. To właśnie w miejscu przeznaczonym na drzewo dokonano niecodziennego odkrycia.

Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie Piotr Kempf wyjaśnił, że "kości zostały odkopane na głębokości 20 centymetrów po zdjęciu płyty betonowej, wylanej ok. 120 lat temu".

W przeszłości na placu św. Ducha stał szpital, stąd też podczas prac rewitalizacyjnych ten teren objęty był nadzorem archeologicznym. Wojewódzka konserwator zabytków Monika Bogdanowska wyjaśniła, że w piątek odbędzie się tam spotkanie archeologów. 

Na cmentarzu od XVII w. chowano porzucone niemowlęta i małe dzieci. Groby najczęściej miały charakter zbiorowy, a zwłoki składane były w nich bez trumien. Cmentarz przestał pełnić swoją funkcję po likwidacji szpitala, jednak data jego zamknięcia nie jest znana; najpóźniej nastąpiło to na przełomie XVIII i XIX w.

 

Źródło: niezależna.pl/MEDIA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze