Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W. Brytania: kolejny rekordowy dzień szczepień. Liczba zgonów z powodu Covid-19 spada

IO 19:10 21 marca 2021
Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono prawie 4,3 mln zakażeńFot. PAP/EPA/ANDY RAIN
Trzeci w ciągu trzech dni rekord liczby podanych szczepionek przeciw Covid-19 ustanowiono w Wielkiej Brytanii - poinformował rząd tego kraju. Liczba nowych zgonów spadła tymczasem do najniższego poziomu od początku października.
Do soboty włącznie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało 27,63 mln osób, czyli 52,5 proc. dorosłej populacji kraju, zaś obie dawki - prawie 2,23 mln, czyli 4,2 proc. dorosłych mieszkańców.

Oznacza to, że do osiągnięcia celu, jakim jest zaoferowanie do 15 kwietnia przynajmniej jednej dawki szczepionki wszystkim osobom z dziewięciu grup priorytetowych pozostało już niespełna 4,4 mln osób. Przy obecnym tempie - i zakładając, że nie będzie problemów z dostawami szczepionek - cel ten zostanie zrealizowany znacząco przed terminem.

Szybko postępujący program szczepień coraz wyraźniej przekłada się na liczbę infekcji koronawirusem, a zwłaszcza zgonów. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano 33 zgony z powodu Covid-19. To pierwszy przypadek od 5 października zeszłego roku, by dobowy bilans zgonów spadł poniżej 50. Wprawdzie bilanse dotyczące dni weekendowe zawsze są najniższe w tygodniu, ale jest też znacząco mniej niż było w poprzednią niedzielę (52).

W trakcie minionej doby wykryto 5312 nowych zakażeń koronawirusem, co jest zbliżonym bilansem do tych z ostatnich kilkunastu dni. Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono prawie 4,3 mln zakażeń, z powodu których zmarło 126 155 osób.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze