Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Braniewie kilkuset Rosjan oddało hołd żołnierzom Armii Czerwonej

kos 16:30 29 kwietnia 2017
www.abkbraniewo.pl
Kilkuset Rosjan, w tym motocykliści i przedstawiciele władz obwodu kaliningradzkiego, uczestniczyło dzisiaj w obchodach upamiętniających 31 tysięcy poległych żołnierzy Armii Czerwonej w 1945 r. i pochowanych na cmentarzu w Braniewie.

Rajdy rosyjskich klubów motocyklowych do Braniewa odbywają się regularnie od 2010 r. Są one powiązane z obchodzonym w Rosji 9 maja Dniem Zwycięstwa.

W tym roku pojawiło się kilkudziesięciu rosyjskich motocyklistów w tym przedstawiciele „Nocnych Wilków” z Kaliningradu.

Do Braniewa przybyli również reprezentanci rosyjskiej dyplomacji, młodzież z korpusu kadetów, przedstawiciele kaliningradzkich szkół. Odegrano hymny Rosji i Polski, złożono wieńce i odprawiono modlitwy ekumeniczne.

Cmentarz wojenny w Braniewie powstawał w latach 1945–1957, skrywa prochy 31 237 żołnierzy radzieckich 2 Frontu Białoruskiego oraz 3 Frontu Białoruskiego, którzy polegli w Prusach Wschodnich w II wojnie światowej. Jest to cmentarz, na którym pochowano największą w Europie liczbę żołnierzy armii radzieckich, poległych w zimie 1945 r. na brzegach Zalewu Wiślanego, w Pasłęku, Elblągu, Górowie Iławeckim, Kętrzynie, Barczewie, Reszlu, Nidzicy. Żołnierzy pochowano w 250 zbiorowych mogiłach i 20 indywidualnych. Wśród pochowanych 4054 żołnierzy to osoby o ustalonej tożsamości. Większość kwater jest bezimienna.

 

Źródło: dziennik.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze