Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Azji gwałtownie rozprzestrzenia się tajemniczy wirus. Cały czas rośnie liczba zakażonych

K.B. 10:16 20 stycznia 2020
Pixabay
Chińska komisja rządowa ds. zdrowia poinformowała w poniedziałek o 139 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem z Wuhan, zarejestrowanych tylko w sobotę i w niedzielę, a także o śmierci trzeciej osoby zakażonej tajemniczym wirusem, powodującym zapalenie płuc.

Do trzech wzrosła liczba ofiar nowego koronowirusa w Chinach. Jak podaje CNN, dwie osoby są w stanie krytycznym, a 33 w ciężkim. Władze poinformowały też w poniedziałek o gwałtownym wzroście przypadków zakażenia. Jest ich już ponad 200.

Wirus rozprzestrzenia się po kraju, pierwsze przypadki pojawiły się w Pekinie i Shenzhen. W mieście Wuhan, gdzie prawdopodobnie znajduje się źródło choroby, zanotowano w ciągu weekendu 136 nowych zakażeń, łącznie to 198 pacjentów. Ale według Centrum Analiz Globalnych Chorób Zakaźnych londyńskiego Imperial College, liczba zakażonych w samym Wuhan może być znacznie wyższa i sięgać 1700 osób. Chińskie władze nie komentują tych doniesień.

Wirus pojawia się także poza Chinami, kilka przypadków potwierdzono w Tajlandii i Japonii. W poniedziałek rano pierwszy zanotowała też Korea Południowa - to kobieta, która przyleciała z Chin, wcześniej miała przebywać w Wuhan.

Źródło: CNN, wiadomości.gazeta.pl, Interia, media

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze