Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! W Zakopanem znowu wystąpią burze

AS 16:10 23 sierpnia 2019
pixabay
Dla Zakopanego i okolic prognozowane są burze. Jak informuje Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nie będą one gwałtowne ale – jak podkreśla synoptyk – nawet te słabe burze mogą być niebezpieczne.

– Burze zapowiadane na dzisiaj określane są mianem słabych, nie spełniają kryteriów żeby wydać przed nimi ostrzeżenia pierwszego stopnia. Jednak należy pamiętać, że każda burza jest zjawiskiem niebezpiecznym, dlatego burze zawsze najlepiej jest przeczekać w bezpiecznym miejscu, a nie na terenie otwartym – przestrzega Grażyna Dąbrowska.

 

W czasie burz spadnie do 20 milimetrów deszczu, wiatr w porywach do 70 kilometrów na godzinę. Weekend na południu również będzie burzowy.

IMGW na swojej stronie interentowej zamieściło specjalny komunikat w związku z burzami w Tatrach i całej Polsce. "Należy pamiętać, że każda burza nawet najmniejsza niesie zagrożenie związane z wyładowaniami atmosferycznymi i groźbą utraty życia bądź zdrowia, zwłaszcza w wysokich partiach gór. Przed wyruszeniem w góry należy koniecznie zapoznać się z prognozą pogody. Taka prognoza jest dostępna w każdym schronisku oraz w tym miejscu".

IMGW zamieszcza swoje komunikaty również na Twitterze. Profil społecznościowy instytucji można znaleźć tutaj.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze