Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Nowe obostrzenia! We Mszy św. może uczestniczyć tylko 5 osób!

Sebastian Moryń 15:35 24 marca 2020
Z powodu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa rząd Mateusza Morawieckiego zapowiedział wprowadzenie od północy z wtorku na środę kolejnych obostrzeń dotyczących obywateli w zakresie m.in. przemieszczania się poza domem, czy gromadzenia się. Również są nowe, restrykcyjne warunki odnośnie uczestnictwa we Mszy świętej.

O nowych wytycznych możesz przeczytać Tutaj <<<Zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami >>> oraz TUTAJ <<<Szumowski: "Zostańmy w domu" wprowadzamy teraz praktycznie w życie >>>. 

Nowe zasady dotyczyć będą także zgromadzeń i uroczystości o charakterze religijnym. O to, jakie będą dalsze ograniczenia w tej mierze zapytała Katolicka Agencja Informacyjna. "Tutaj regulacja jest daleko idąca w stosunku do tego, co obowiązywało wcześniej. Ograniczamy liczbę osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych, w mszach świętych do 5 osób, nie licząc oczywiście kapłanów oraz osób, które uczestniczą np. w pogrzebie, czyli osób zatrudnionych w zakładach pogrzebowych. To jest bardzo duże ograniczenie, ale myślę, że niezbędne, abyśmy mogli funkcjonować i chronić siebie wzajemnie" - poinformował min. Szumowski.

Kary za łamanie nowych zasad będą wynosić "od mandatu do 5000 zł" - zapowiedział minister zdrowia. Nowe obostrzenia mają obowiązywać od 25 marca do 11 kwietnia, czyli do Wielkiej Soboty.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze