Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! IMGW ostrzega przez porywistym wiatrem

M.N. 9:55 31 stycznia 2020
pixabay.com
IMGW wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem w czterech województwach. Z zachodu na wschód będą przemieszczać się dwa ciepłe fronty atmosferyczne. Z zachodu do Polski będą napływać coraz cieplejsze masy powietrza polarnego morskiego.

Na wschodzie kraju opady początkowo deszczu ze śniegiem, gdzieniegdzie mokrego śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, później słabnące i przechodzące w deszcz.

Temperatura maksymalna od 4 stopni na północnym wschodzie i w obszarach podgórskich Karpat do około 8 stopni w centrum i 11 stopni Celsjusza miejscami na południowym zachodzie.

IMGW wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, opolskim i dolnośląskim. Wiało będzie w południowych powiatach województw opolskiego i dolnośląskiego oraz północnych pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wiatr w porywach osiągnie prędkość nawet do 80 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 1 do 14.00 w piątek.

Wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia, najniższego w trzystopniowej skali, oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW, Radio Zet

Wczytuję ocenę...
TAGI: pogoda, wiatr, IMGW


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze