Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! IMGW ostrzega przed porywistym wiatrem. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej!

M.N. 12:34 21 lutego 2020
Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/024-657-834/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w piątek przed silnym wiatrem w czterech województwach na północy i południu kraju.

W piątek rano IMGW wydał alerty pierwszego stopnia dla północnych powiatów woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego, gdzie przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich. Instytut zaznacza, że najsilniejszy wiatr wystąpi w strefie nadmorskiej i brzegowej.

Jak wyjaśnia IMGW, najsilniejsze porywy wiatru wystąpiły około godziny 5 rano i wynosiły od 70 km/h do 80 km/h w powiatach: koszalińskim, sławieńskim, gryfickim, kamieńskim, kołobrzeskim, a także w Świnoujściu i Koszalinie. Obecnie porywy wynoszą do 65 km/h, a wiatr powoli słabnie. 

Ponadto ostrzeżenia pierwszego stopnia instytut wydał także dla dwóch południowych województw: dolnośląskiego i opolskiego. Na tych obszarach przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z zachodu i północnego zachodu. 

Pierwszy - najniższy - stopień ostrzeżenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Źródło: IMGW, PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze