Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! GIF wycofuje z aptek popularny probiotyk

A.N 7:26 7 listopada 2019
Pixnio
Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu dwóch serii probiotyku Lakcid forte, w formie proszku do sporządzania zawiesiny doustnej i kapsułek twardych. Powodem jest stwierdzenie wady jakościowej.

Jak poinformował GIF, badanie przeprowadzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny wykazało, że „próbka przedmiotowego produktu leczniczego jest niezgodna ze specyfikacją podmiotu odpowiedzialnego w zakresie parametru określającego liczbę CFU pałeczek kwasu mlekowego”.

W konsekwencji ze sprzedaży na terenie całego kraju wycofano proszek do sporządzania zawiesiny doustnej Lakcid forte, minimum 10 mld CFU pałeczek Lactobacillus rhamnosus o numerze serii: 01518 i dacie ważności do grudnia 2019 r. oraz kapsułki twarde Lakcid Forte o numerze serii 010319 i dacie ważności do sierpnia 2020 r. 

Preparat wspomaga przywracanie prawidłowego składu flory bakteryjnej jelit i pomaga w jego utrzymaniu. Podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. 

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze