Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

USA zapowiadają podbój... Marsa

11:40 6 lipca 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Podczas przemówienia z okazji obchodzonego 4 lipca w USA Dnia Niepodległości prezydent Donald Trump poinformował o planach podboju kosmosu przez Stany Zjednoczone. – Wkrótce wrócimy na Księżyc, a w niedalekiej przyszłości wbijemy naszą flagę na Marsie – zapowiedział amerykański przywódca.

Trump wygłosił w czwartek swoje przemówienie przed mauzoleum prezydenta Abrahama Lincolna w Waszyngtonie. – Nasz naród jest potężniejszy jak nigdy wcześniej. Dla Amerykanów nic nie jest niemożliwe – podkreślił prezydent USA podczas „Salutu dla Ameryki”. W trakcie uroczystości nad głowami zgromadzonych przeleciały myśliwce wielozadaniowe F-35 i F-18, śmigłowce Apache oraz bombowce strategiczne.


W trakcie 45-minutowego przemówienia Donald Trump przypomniał również o olbrzymich sukcesach technologicznych oraz zdolnych amerykańskich naukowcach, wymieniając m.in. Thomasa Alvę Edisona. Prezydent mówił ponadto o planach na przyszłość dotyczących m.in. wysłania ludzi na Księżyc oraz o realizacji misji załogowej na Marsa. – Po powrocie na Księżyc naszym kolejnym celem będzie wbicie flagi USA na Marsie – zapowiedział Trump 

 

Czytaj więcej w weekendowej „Codziennej”.

 

Czytaj także:

Kosmiczny mandat dla fińskiego hokeisty. Za jazdę z szybkością 81 km/h zapłaci… ponad 210 tys. euro!

Pompy insulinowe są podatne na cyberataki!? Kanadyjskie ministerstwo zdrowia nie ma wątpliwości

 

 

 

Źródło: Paweł Kryszczak / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze