Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

USA: od niedzieli zakaz korzystania z TikTok i WeChat

ASy 20:39 18 września 2020
Departament dodał, że nie będzie karał ludzi, którzy używają TikTok'a lub WeChat'a w Stanach ZjednoczonychFacebook/Donald Trump
Administracja Trumpa zakaże korzystania z WeChat i aplikacji do udostępniania wideo TikTok. Taką decyzję Trump motywuje tym, że aplikacje stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Zakazy ogłoszone w piątek dotyczą tylko nowych plików do pobrania i aktualizacji, są więc mniej rozległe niż oczekiwano.

WeChat to aplikacja do obsługi wiadomości typu all-in-one, mediów społecznościowych i płatności elektronicznych. Od niedzieli spotyka się jednak z poważnymi ograniczeniami. Użytkownicy TikTok'a nie odczują żadnych zmian aż do 12 listopada, kiedy to pojawi się ban na niektóre transakcje techniczne.

"Nie zgadzamy się z decyzją Departamentu Handlu i jesteśmy rozczarowani, że zablokuje się pobieranie nowych aplikacji i zakaże korzystania z aplikacji TikTok w USA od 12 listopada", napisała firma w oświadczeniu.

"Będziemy nadal kwestionować niesprawiedliwy porządek wykonawczy, który został wprowadzony bez należytego procesu i grozi pozbawieniem Amerykanów i małych firm w całych Stanach Zjednoczonych znaczącej platformy dla głosu".

Sekretarz handlowy Wilbur Ross powiedział Fox Business Network, że "podstawowy TikTok pozostanie nienaruszony do 12 listopada."

Administracja Trump zwiększyła wysiłki w celu oczyszczenia "nieufnych" chińskich aplikacji z amerykańskich sieci cyfrowych w obliczu eskalacji napięcia z Pekinem.

Zakaz WeChat, z którego korzysta ponad miliard ludzi na całym świecie zabrania przekazywania funduszy lub przetwarzania płatności na rzecz lub od ludzi w Stanach Zjednoczonych. Od niedzielnego wieczoru użytkownicy mogą z tego tytułu mieć wolniejszą obsługę operacji.

Departament dodał, że nie będzie karał ludzi, którzy używają TikTok'a lub WeChat'a w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Reuters

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze