Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

USA: Biden zapowiedział powrót do porozumienia paryskiego

ASy 7:34 20 grudnia 2020
Biden zapowiedział zmiany w swojej prezydenturzeTwitter/Joe Biden
Prezydent-elekt USA Joe Biden na swoim Twitterze już zapowiedział, jaki będzie jego pierwszy krok w nowej prezydenturze."Pierwszego dnia pracy moja administracja ponownie dołączy do porozumienia paryskiego" - napisał.

Co to oznacza dla Stanów Zjednoczonych?

W styczniu mogą wrócić do paktu klimatycznego, który nakłada m.in. obowiązek redukcji emisji gazów cieplarnianych. O opuszczeniu porozumienia zdecydował w 2017 r. ustępujący przywódca USA Donald Trump.

Biden dodał, że chce on "przywrócić Ameryce pozycję lidera w dziedzinie zmian klimatycznych". 

Trump w 2017 roku zdecydował o opuszczeniu tego porozumienia, bo jego zdaniem było niekorzystne dla Stanów Zjednoczonych, a działa na korzyść innych krajów.  Jak tłumaczył, amerykańscy pracownicy płacą wysoką cenę za przestrzeganie porozumienia. Wśród negatywnych skutków wymienił utratę miejsc pracy i ograniczenia produkcji w niektórych sektorach gospodarki. 

Formalny proces wyjścia Stanów Zjednoczonych z porozumienia paryskiego rozpoczął się rok temu. Wówczas sekretarz stanu USA Mike Pompeo poinformował, że władze w Waszyngtonie przesłały w tej sprawie stosowną notę do ONZ. W oświadczeniu szef amerykańskiej dyplomacji nazywał układ z Paryża "niesprawiedliwym ekonomicznym brzemieniem" dla amerykańskiej gospodarki.

Źródło: Twitter, polsatnews.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze