Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

US Navy ostrzeliwuje pozycje dżihadystów. Zobacz nagrania

mk 16:01 23 września 2014
youtube
US Navy na swoim oficjalnym kanale na portalu Youtube opublikowała filmy prezentujące ostrzał pozycji terrorystów z Państwa Islamskiego.

Amerykańska marynarka wojenna przypuściła atak na pozycję dżihadystów w Syrii. W sieci pojawiły się filmy prezentujące ostrzał przy pomocy rakiet Tomahawk. Okręty USS Philippine Sea oraz USS Arleight Burke przypuściły atak z Zatoki Perskiej oraz z Morza Czerwonego.
Czytaj więcej o ofensywie przeciwko IS...

USA zapowiadają trwałą kampanię przeciw islamistom w Syrii

Stany Zjednoczone i ich arabscy sojusznicy będą prowadzić trwałą kampanię nalotów na cele Państwa Islamskiego w Syrii, ale intensywność ataków będzie zmienna i uzależniona od dostępnych celów – pisze agencja Reutera powołując się na przedstawicieli władz USA.

Według owych przedstawicieli władz amerykańskich, którzy zastrzegli sobie anonimowość, we wtorek - pierwszego dnia tej kampanii przeciwko Państwu Islamskiemu i odłamowi Al-Kaidy w Syrii - zaatakowanych zostało ponad 20 celów.

Dotychczas amerykańskie naloty na cele Państwa Islamskiego były ograniczone do terytorium Iraku.

10 września prezydent USA Barack Obama ogłosił strategię walki z Państwem Islamskim, zapewniając że Ameryka wraz z sojusznikami "osłabią i ostatecznie zniszczą" bojowników tego radykalnego ugrupowania.

W nocy z poniedziałku na wtorek siły USA i państw sojuszniczych z Zatoki Perskiej rozpoczęły ataki lotnicze na pozycje Państwa Islamskiego i powiązanego z Al-Kaidą Frontu al-Nusra w Syrii. Ataki zostały przeprowadzone przy wsparciu Jordanii, Bahrajnu, Arabii Saudyjskiej, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Front al-Nusra jest syryjską filią Al-Kaidy. Przywódca Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri powierzył Frontowi tę rolę na początku roku i zerwał więzi z Państwem Islamskim, gdy odmówiło ono słuchania jego rozkazów i prowadzenia walki tylko w Iraku.

  


Źródło: telewizjarepublika.pl, pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze