Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Uroczystości w Dniu Wszystkich Świętych na Cmentarzu Wojskowym w Katyniu

A.N 16:42 1 listopada 2019
Wikimedia Commons
W piątek na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu odbyły się uroczystości Wszystkich Świętych. Obecni byli polscy dyplomaci, przedstawiciele organizacji polonijnej Dom Polski i duchowni.

Uroczystą mszę świętą rozpoczęły uderzenia dzwonu, znajdującego się za ołtarzem-stołem ofiarnym w centralnej części polskiego cmentarza. Przedstawiciele Polonii zapalili znicze i złożyli kwiaty.

– 1 listopada zawsze przyjeżdżamy do Katynia, by uczcić pamięć ludzi, którzy niewinnie zginęli – powiedział  Michał, który wraz z innymi członkami Domu Polskiego wziął udział w uroczystościach. 

Konsul RP w Smoleńsku Andrzej Chodkiewicza powiedział natomiast, żę upamiętnianie ofiar Wielkiego Terroru lat 30. w ZSRR, odbywające się w Rosji 30 października, w Dniu Pamięci Ofiar Represji Politycznych, przybliża Rosjanom także ofiarę polskich żołnierzy. "Istnieje zrozumienie tego miejsca", a "poprzez pamięć rosyjską o ofiarach swojego Wielkiego Terroru zbrodnia w Katyniu staje się bardziej dla Rosjan zrozumiała" - powiedział Chodkiewicz. Zastrzegł, że polityka historyczna Rosji jest obecnie inna niż jeszcze 20 lat temu.

W sobotę 2 listopada dyplomaci i przedstawiciele Polonii jeszcze raz spotkają się w Katyniu, skąd udadzą się na miejsce katastrofy smoleńskiej, gdzie złożą kwiaty i zapalą znicze.

 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze