Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Uroczystości przed warszawskim pomnikiem polskich ofiar ataków z 11 września 2001 r. w USA

D.Z. 7:10 12 września 2020
11.09.2011. 10. rocznica ataków terrorystycznych w USA. Uroczystości w Parku Skaryszewskim.PAP
Wczoraj w rocznicę ataków terrorystycznych z 11 września 2001 r. w USA przed pomnikiem polskich ofiar w warszawskim Parku Skaryszewskim odbyło się uroczyste złożenie wieńców i kwiatów.

W imieniu Ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher wieniec przed pomnikiem złożył Zastępca Szefa Misji B. Bix Aliu. W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy wieniec złożyła zastępca dyrektora Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta RP Anna Pachla. W uroczystościach wzięli również udział: mazowiecki komendant wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Jarosław Nowosielski, zastępca komendanta miejskiego warszawskiej PSP starszy brygadier Bogusław Majchrzak, zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 5 w Warszawie asp. sztab. Robert Dziuba oraz kapelan wojewódzkiej PSP i ochotniczych straży pożarnych woj. mazowieckiego ksiądz prałat Krzysztof Jackowski. Przed pomnikiem wieniec złożyli także wiceprzewodniczący rady m.st. Warszawy Sławomir Potapowicz oraz radni — Dorota Lutomirska i Paweł Lech. 

11 września 2001 roku, w najtragiczniejszych atakach terrorystycznych w historii USA, w Nowym Jorku, pod Waszyngtonem i w Shanksville w Pensylwanii zginęło prawie 3 tys. osób. Terroryści Al-Kaidy porwali w USA cztery samoloty, z których dwa uderzyły w budynki WTC w Nowym Jorku, trzeci w gmach Pentagonu w Waszyngtonie; czwarty, który miał uderzyć w waszyngtoński Kapitol, rozbił się w Pensylwanii po akcji pasażerów, którzy podjęli walkę z porywaczami. Warszawski pomnik polskich ofiar ataków z 11 września odsłonięto w pierwszą rocznicę ataku w Parku Skaryszewskim. Monument znajduje się przy głównej alei parku.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze