Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Urażona Agata Młynarska w sądzie

EP 14:10 10 października 2017
dziennik.pl
Zakończył się proces, który wytoczyła celebrytka Agata Młynarska Niezależnej.pl. Uraził ją tekst, który był reakcją na jej obraźliwe wypowiedzi na temat Polaków wypoczywających nad morzem.

Przed Sądem Okręgowym w  Warszawie dobiegł koń- ca krótki proces, który celebrytka Agata Młynarska wytoczyła wydawcy Niezależnej. pl. Dziennikarkę uraził felieton Krzysztofa Wołodźki. Młynarska zażądała zasądzenia 50 tys. zł, obszernych przeprosin w internecie i usunięcia tekstu na jej temat z serwisu.

Wszystko zaczęło się jednak od jej wpisu internetowego. W połowie lipca 2016 r. Młynarska na swoim profilu facebookowym porównywała pobyt wczasowy we Władysławowie do „totalnego armagedonu”. „Zjechali wszyscy państwo Kiepscy z rodzinami i przyjaciółmi, jedzenie jest drogie i przeważnie niedobre. […] Wszędzie gra muzyka, w każdej knajpie faceci w gastronomicznej ciąży opędzają się od swoich dzieci i umęczonych żon” – utyskiwała aktorka.

W reakcji na wpis publicysta Krzysztof Wołodźko porównał jej wypowiedzi do goebbelsowskiej propagandy. Wołodźko stwierdził w swoim felietonie, że wpis dziennikarki to wyraz „celebryckiego rasizmu”. Dodał, że Młynarska „buduje obraz zwykłych Polaków, który opiera się na podobnych figurach retorycznych, co obrazy Żydów w hitlerowskiej propagandzie”.

Pełnomocnik wydawcy Niezależnej.pl mec. Sławomir Sawicki wniósł o  oddalenie pozwu. Zaznaczył, że tekst publicysty nie dotyczył sfery prywatnej prezenterki, ale jej kontrowersyjnych i  publicznych opinii. Zaznaczył, że dziennikarz nie porównał prezenterki do nazistowskiego zbrodniarza, ale  jedynie skrytykował jej wypowiedzi obraźliwe dla większości turystów nad Bałtykiem. Wyrok w  tej sprawie sąd ogłosi 16 października.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze