Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UOKiK bezlitosny dla nieuczciwych firm! Polkomtel zapłaci aż 50 mln złotych kary!

A.N 12:54 22 stycznia 2020
pixabay/grafika ilustracyjna
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na firmę Polkomtel ok. 50 mln zł kary – brzmi komunikat Urzędu. UOKiK wykazał, że firma pobierała dodatkowe opłaty m.in. za oglądanie treści multimedialnych.

"W toku postępowania potwierdziliśmy, że abonenci nie mogli w pełni korzystać z pakietu, ponieważ ponosili nieuzasadnione opłaty. Wiele osób zawierając umowę było przekonanych, że będą mogli korzystać z wykupionej transmisji danych"

– mówi, cytowany w komunikacie, prezes UOKiK Marek Niechciał.

Wskazano, że chodzi o takie ofert jak: Bezpieczny internet, Nielimitowany internet oraz Pakiet non stop. Urząd ustalił, że konsumenci nie mogli z nich w pełni korzystać, ponieważ Polkomtel od 2013 r. pobierał dodatkowe opłaty za tzw. video streaming, czyli słuchanie radia on-line, oglądanie filmów w internecie lub treści video. Było to 40 groszy za minutę transmisji.

Ponadto dodatkowe opłaty, jak wyjaśniono, nie były wyszczególnione na fakturze. "Takie działanie wprowadzało konsumentów w błąd, ponieważ dopiero, gdy ktoś przeanalizował biling, orientował się, że musi zapłacić za usługi multimedialne" - czytamy. Urząd wyjaśnił, że praktyka ta była stosowana do 2017 r. i została zaniechana.

Prezes UOKiK stwierdził, że "Polkomtel naruszył zbiorowe interesy konsumentów i nałożył karę ponad 50 mln zł (50 634 687 zł)". 

Źródło: MEDIA/Twitter

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze