Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Unia Europejska nałoży sankcje na Turcję?

AS 18:16 23 października 2019
flickr
Ofensywa turecka w Syrii spowolniła - wynika z raportu przedstawionego w środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. To prawdopodobnie efekt międzynarodowego nacisku. Według europosłów konieczne jest jednak całkowite wycofanie tureckich wojsk z Syrii.

Z raportu wynika, że w tureckiej ofensywie wobec Kurdów na północy Syrii zginęło już dwustu cywilów, a kilkaset tysięcy osób musiało opuścić domy. Choć sytuacja nieznacznie się w ostatnich dniach poprawiła, europosłowie nalegali dziś, by Turcja całkowicie zakończyła operację - w przeciwnym razie zagrożone będzie bezpieczeństwo Europy, a w siłę urośnie tak zwane Państwo Islamskie.

 

 

Zdaniem części deputowanych konieczne jest nałożenie sankcji na Turcję. - Aspiracje tego kraju, by dołączyć do Unii już dawno straciły rację bytu - mówił Michael Gahler z grupy europejskich ludowców. W jego opinii zachowanie Turcji jeszcze bardziej "odsuwa" politycznie ten kraj od Unii.

 

Anna Fotyga powiedziała w imieniu Europejskich Konserwatystów, że konieczne jest wprowadzenie narzędzi, które pozwolą na kontrolowanie sytuacji w Syrii. - Te same środki powinniśmy stosować wobec wszystkich stron w tym regionie - dodała europosłanka.

Jutro Parlament Europejski przegłosuje rezolucję w sprawie sytuacji w Syrii.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze