Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ukraińcy zarabiają tyle samo albo nawet więcej, niż Polacy na tych samych stanowiskach

pmb 12:08 5 września 2018
Pixabay
Z najnowszego badania wynika, że 75 proc. Ukraińców w Polsce zarabia powyżej 2,5 tys. złotych netto miesięcznie, a 15 proc. deklaruje kwotę powyżej 3,5 tys. zł miesięcznie. To wynik „Barometru Imigracji Zarobkowej” za II półrocze 2018 r.

Analizy Personnel Service potwierdzają, że Ukraińcy zarabiają tyle samo lub więcej, niż Polacy na tych samych stanowiskach. Prawie 9 na 10 z pracujących Ukraińców na swoje miesięczne utrzymanie w Polsce wydaje mniej niż 1000 zł. 

– Już co piąta firma w Polsce zatrudnia Ukraińców, a 17 proc. planuje poszukiwać ich w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Zapotrzebowanie na kadrę ze Wschodu cały czas rośnie – w porównaniu do I półrocza br. wzrosło aż o 10 p.p. – informuje prezes zarządu Personnel Service, Krzysztof Inglot.

– Co więcej, wyniki naszego raportu wskazują, że co siódmy pracodawca w Polsce uważa, że obecnie jest trudniej o ukraińskiego pracownika. Przedsiębiorstwa, by utrzymać dotychczasowy poziom działalności, muszą oferować pracownikom z Ukrainy warunki porównywalne do tych proponowanych Polakom – dodał.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze