Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ukraina zgodzi się na ekshumację szczątków polskich ofiar? Szykuje się wieli przełom!

PR 10:30 23 września 2019
pixabay
Minister kultury, młodzieży i sportu Ukrainy Wołodymyr Borodiańskyj potwierdził podczas spotkania z polskim ambasadorem Bartoszem Cichockim, że zostaną zniesione ograniczenia prac poszukiwawczo-ekshumacyjnych polskich ofiar na Ukrainie. Minister poinformował o tym na swojej stronie na Facebooku.

 

Minister Wołodymyr Borodiańskyj podkreślił, że strona ukraińska będzie wspierać wznowienie prac ekshumacyjnych szczątków polskich ofiar na terenach Ukrainy.

- Ze swojej strony potwierdziłem oświadczenie prezydenta Ukrainy o zniesieniu ograniczeń dla prac poszukiwawczo-ekshumacyjnych. W związku z tym otrzymałem od ambasadora RP na Ukrainie list z prośbą o wydanie odpowiednich pozwoleń i obiecałem możliwie szybko nadesłać odpowiedź - napisał na Facebooku ukraiński minister.

Wołodymyr Borodiańskyj wyraził także nadzieję na współpracę z polskim Ministerstwem Kultury oraz Instytutem Pamięci Narodowej w kwestii odbudowy ukraińskich miejsc pamięci w Polsce.

W 2017 roku władze ukraińskie wprowadzili zakaz ekshumacji i upamiętnień polskich ofiar na Ukrainie. Była to odpowiedź na demontaż nielegalnego pomnika UPA w Hruszowicach koło Przemyśla. Urzędujący od kilku miesięcy nowy ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski obiecał podczas niedawnej wizyty w Polsce zniesienie zakazu.

 

 

 

Czytaj także:

Austria wynagrodzi ofiary nazizmu? Przegłosowano specjalną ustawę

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Polonią w USA. "Spodziewamy się już niedługo objęcia Polski ruchem bezwizowym"

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze